Посидіти з друзями з філіжанкою ароматного чаю або підбадьорити себе зранку кофеїном люблять все. Людство умовно можна розділити на любителів чаю, шанувальників кави і тих, хто п'є ці напої від великої любові до десертів. Щоб приготувати смачну випічку потрібні хороші продукти, оригінальний рецепт і правильний посуд для випікання.

Силікон, кераміка, метал і скло

У нашій країні є певні традиції – якщо ви кличете гостей пити чай, то вони чекають солодкий стіл. Для святкових посиденьок готують великий пиріг або торт, кілька видів печива, пряників, тістечок. Замість них може бути порційна пахлава, зефір, кекси-мафіни. Якщо збирається компанія в будній день, то випічка може бути простішою. Десерти можна купити в магазині або кондитерській, але якщо ви хочете здивувати і порадувати друзів, тоді слід підійти до цього питання системно. Перше, що потрібно зробити, – вибрати тип десерту і форму для його випікання. Сьогодні можна знайти кухонне начиння для реалізації будь-яких солодко-борошняних мрій найкреативніших господинь.

 

Форми для випічки

 

Форми для випічки можуть бути роз'ємними і нероз'ємними, круглими, квадратними, прямокутними, одиночними і збірними, глибокими і дрібними. Виготовлені з металу, кераміки, скла і силікону. Для приготування торта зазвичай беруть круглі роз'ємні форми.

 

Силіконові форми для випічки

 

Чізкейки та шарлотки відмінно себе почувають в нероз'ємних. Для булочок, круасанів і печива ідеально підходять деко з антипригарним покриттям. Мафіни випікають в одиночних або в комбінованих формах.

Десерти до різних сортів чаю

Десерти потрібно вибирати так, щоб не заглушити смак чаю. Гурмани і естети чаювань рекомендують підбирати певний тип випічки до кожного сорту чаю.

Наполеон до зеленого чаю, випікають в круглій формі

  • Якщо ви п'єте зелений чай, то його не варто поєднувати з шоколадними цукерками, халвою, тортами з масляним кремом і солодкою здобою. Цей напій має тонкий і гармонійним смак, який солодке просто глушить. Ідеальним десертом до зеленого чаю стануть тістечка «Наполеон», рахат-лукум, маршмеллоу і несолодке печиво. Не варто боятися калорій, зелений чай нівелює їхню дію на організм.

    Також є дуже цікавий варіант печива до зеленого чаю. Його готують на рослинній олії і заварці. Тісто замішують, розкачують і ріжуть на ромбики, потім посипають кунжутом або волоськими горіхами. Випікають на деко. Виходять легкі і смачні печеньки, які не впливають на сприйняття напою.

  • До чорного чаю з насиченим терпким смаком підійдуть багато солодких виробів: пироги, штруделі, торти, рулети, бісквіти і різна здоба. Рекомендують уникати нудотно солодких тортів, які не дозволяють відчути смак напою. Знавці стверджують, що з чорним чаєм ідеально поєднуються чізкейк та бісквітне печиво.

    Львівський пляцок до чорного чаю, випікають в прямокутної глибокої формі

    В Україні є гідна альтернатива американському чізкейку – це львівський сирник, він же пляцок з неймовірним смаком і ароматом. До його складу входять сир, масло, цукор, яйця, родзинки, сметана, какао і цедра одного лимона. Перед випіканням всі інгредієнти змішують, жовтки і білки окремо збивають з цукром. Випікають в прямокутній або круглій формі при температурі 180º. Готовий сирник потрібно полити шоколадною глазур'ю і покласти в холодильник.

  • Пуер – китайський ферментований чай з провінції Юньнань – володіє таким яскравим і неповторним смаком, що з ним традиційні солодощі не поєднуються від слова зовсім. В ідеалі до нього подають цукати і фрукти, але можна зробити виняток для печива без цукру. Таке печиво роблять на основі сметани, маргарину і яєць. У несолодке тісто потрібно додати цукати, родзинки та волоські горіхи. Пряники випікають, а потім ріжуть на кубики. Можна порізати тісто перед випічкою. Горіхи – мигдаль, кеш'ю або фундук – можна подати окремо. Випікають на деко або решітці.
  • Улун – чай ​​з соковитих зрілих листочків з різним ступенем ферментації. Багатий аромат улуна складається з оригінальних дерев'яних ноток, фруктового і шоколадного присмаку. Смак чаю варіюється в процесі чаювання, тому для початку в якості закусок підійдуть класичні мафіни і булочки з несолодкого листкового тіста. Фруктові нотки улуна відмінно поєднуються з різними сухофруктами, ідеально підійдуть фініки і інжир. Вони вишукано підкреслять аромат сильно ферментованого улуна і посилять післясмак.

    Для випічки мафінів є спеціальні форми з антипригарним покриттям. Вони можуть бути металевими або силіконовими. Класичний рецепт мафінів включає не так багато інгредієнтів – борошно, масло, молоко, цукор, яйця, розпушувач і сіль. Всі продукти потрібно змішати, готове тісто викладають у змащені маслом форми. Доповнити смак мафінів можна за допомогою шматочків сухофруктів або цукатів. Їх кладуть в тісто.

  • Білий чай відрізняється дуже тонким і вишуканим смаком, його легко забити. До цього напою подавати випічку в якості десертів не рекомендують. Білий чай поєднується тільки з фруктовими желе, найкраще – гранатове з мінімальним вмістом цукру. Ще один варіант десерту – сушені дольки бананів або ягоди.

З кавою можна все!

Фруктове желе до білого чаю

Круасани до кави, випікають на деко

До кави можна подавати все борошняне і солодке: булочки, круасани, торти, рулети, мафіни, штруделі, випічку з дріжджового, пісочного та листкового тіста, цукерки, шоколад, горіхи і сухофрукти. Інша справа, що існують певні смакові пристрасті і звички, які не дозволяють поглинати таку ситну і калорійну їжу великими порціями.

У нестримній любові до круасанів помічені французи. Вони полюбляють випити філіжанку божественного напою на сніданок, на ланч, на обід і вечерю. Хтось любить вмочати круасан в каву, хтось – відкушувати по шматочку. Випічка може бути з начинкою або без.

Знову ж, наявність десерту залежить від способу приготування кави. Маленьку порцію еспресо ви просто не встигнете заїсти десертом. Капучіно, лате і американо можна пити з тістечками або булочками, але борошняні вироби не повинні бути занадто солодкими. Неповторний смак кави по-віденськи зі збитими вершками не залишає місця для десертів.