Для бренді і коньяку використовують класичні келихи зі скла або кришталю, які за формою нагадують квітку тюльпана. Такі келихи називаються сніфтер або бренді глас. Слово сніфтер походить від англійського sniff – нюхати. Келих виготовлений так, щоб широка частина зручно розташовувалася в руці. Тепло рук змушує алкогольний напій розкрити свій аромат. Чим більше витримка у бренді, тим багатшим буде букет. Для молодих напоїв можна використовувати фужер з широкими краями, але для старих колекційних коньяків потрібні келихи з вузькими краями. Тільки так можна утримати аромат в бокалі. Щоб повніше відчути букет, заповнюють тільки найширше місце келиха. Сніфтер може бути на високій і низькій ніжці.
Чи є відмінності в келихах для бренді і коньяку?
Ми звикли до того, що називаємо коньяками бренді – алкогольні напої, виготовлені за схожою технологією, але не у Франції. Справжній коньяк роблять тільки в провінції Cognac (Франція). Якщо коротко, то будь-який коньяк – це бренді, але не всякий бренді є коньяком. Щоб розкрити аромат коньяку і бренді, потрібні келихи з широкою чашею і вузьким верхом. Вони не відрізняються один від одного. Для найдешевших варіантів бренді можна застосовувати склянки олд фешн і чарки шоти, але це вже йде врозріз з класичною традицією і сприймається як данина сучасності.
З яких келихів п'ють віскі?
Шляхетний односолодовий і звичайний купажований віскі п'ють з різних келихів. Найпоширеніший варіант – Tumbler (Тамблер) або Хайбол (Highball). Він відрізняється товстим бочкоподібним дном і об'ємом до 200 мл. Його форма не дозволяє дегустувати аромат односолодового віскі. У такому келиху подають ординарні віскі. Shot glass або стопка теж більше підходить купажованих сортів. З неї п'ють залпом. Стопка не використовується для дорогих сортів віскі. Для односолодових витриманих віскі підходять келихи: Tulip, Nosing і Snifter. Форма келихів з широким закругленим дном і звуженими стінками дозволяє відчути багатий аромат дорогих напоїв.