З настанням осені коли погода на вулиці псується, стає холодно і сумно, кожному з нас хочеться мати вдома острівець тепла та затишку. І таке місце, де вся родина може зібратися вечорами за смачною вечерею або філіжанкою гарячого чаю, називається кухня. Багатьом господаркам часто набридає одноманітність кухонного побуту і хочеться змін. І при цьому зовсім необов'язково міняти щось кардинально. Достатньо додати пару нових кухонних речей або предметів декору і ваша кухня заграє новими фарбами.
У цьому огляді ми розберемося як за допомогою кухонних аксесуарів та деяких виробів декору можна не лише прикрасити кухню, але й зробити її набагато функціональнішою.
Зміст
- Ножі, таці та вази - як як поєднати непоєднуване
- Керамічні кухонні ножі. Секрет популярності, переваги та правила використання
- Таці. Види та функціонал.
- Вази квіткові в інтер'єрі кухні.
Ножі, таці та вази - як поєднати непоєднуване
Давайте візьмемо для прикладу такі зовсім різні за призначенням та використанням предмети кухонного побуту, як ножі, підноси та вази.
Ви запитаєте - А вази тут до чого? Але ж саме квіткова ваза на кухні радуватиме господиню яскравими букетами троянд, хризантем або польових квітів. Крім того, з її допомогою можна акцентувати увагу на окремому куточку інтер'єру.
А що ж тоді з ножами та підносами? З цим кухонним начинням взагалі все просто. Стильна підставка з набором керамічних ножів може прикрашати стільницю і тримати ці предмети завжди під рукою. Потрібно нарізати свіжого хліба на вечерю? Не проблема – гострий ніж із кераміки постійно поруч.
Ви швиденько приготували бутерброди і хочете насолодитися легким перекусом під час перегляду улюбленого фільму за комп'ютером або телевізором. Тоді таця стане вашим порятунком. А коли вона не використовується, то виступає елементом декору кухонного простору.Тепер розглянемо всі перелічені вище предмети докладніше. Основні якості, різновиди та матеріали для виготовлення, плюси та мінуси, поради з експлуатації та вибору.
Керамічні кухонні ножі. Секрет популярності, переваги та правила користування
За досить короткий час цей тип ножів завоював величезну популярність як досвідчених кухарів, так і серед простих господинь. Назва керамічний має на увазі, що основою для виробництва цих виробів стала глина. Але все зовсім не так. Виготовляють керамічні ножі з інноваційного матеріалу під назвою діоксид цирконію, який вже давно використовують у стоматології.
Порошок цирконію пресується під високим тиском, а потім запікається при температурі 1600 оС печі. Твердість і відповідно вартість клинка безпосередньо залежить від часу перебування в печі, що може становити до 6 днів.
Винахідниками таких дивовижних ножів стали японці, яким потрібно було, щоб у рибі для суші був відсутній присмак металу. Кераміка з цим завданням відмінно справилась, а по гостроті леза була в рази вища за метал.
Про переваги керамічних ножів можна сказати дуже багато. Насамперед це твердість і гострота протягом дуже тривалого часу (до 5 років), далі йдуть легкість і зручність в експлуатації.
З недоліків слід зазначити, що заточувати ножі потрібно в сервісному центрі або спеціальними точилками. Вони можуть зламатися за сильного тиску на лезо або падіння на підлогу.
При правильному користуванні не варто боятися крихкості цих виробів. Ними можна нарізати тонкими скибочками філе риби чи м'ясо, овочі, хліб. Але при цьому забороняється різати керамічним ножем тверді овочі, типу кавуна або гарбуза, обробляти курку з кістками тощо.
Для приємної роботи з керамічними ножами контролюйте свої зусилля і не тисніть на лезо, а при нарізуванні ковзайте плавними рухами. Пам'ятайте також, що незважаючи на легкість, лезо дуже гостре. Не застосовуйте під час різання скляні або кам'яні обробні дошки. Для керамічних ножів ідеальним варіантом стануть дошки із дерева або пластику. Зберігати ці вироби потрібно у спеціальній підставці, виготовленій з дерева або пористого полімеру. Такий аксесуар виконає додатковий захист ножа від можливих пошкоджень та доповнить кухонну робочу зону оригінальним декором.
Таці - види та функціонал
У вихідні дні, коли можна розслабитися і поспати довше, ніж звичайно, іноді хочеться зробити рідній людині приємне і подати ароматний сніданок у ліжко. Тоді на допомогу прийде чудовий винахід у вигляді таці.
Таці є зручною підставкою для подачі їжі, яку використовують вдома і в закладах харчування. Історія виникнення таці бере свої витоки ще 6 столітті до нашої ери. Вже тоді люди знали про зручність та переваги даного пристосування. До нашого часу з підставок для посуду ці вироби трансформувалися у функціональне приладдя для різних завдань та застосувань.
Давайте подивимося для яких цілей які типи таць краще використовувати.
Квіткові вази в інтер'єрі
Сама назва квіткова ваза говорить про її пряме призначення - для квіткових букетів та різних композицій із рослин та сухоцвітів. Коли в мене з'явилася власна квартира і потрібно було її облаштувати, у списку необхідних предметів ваза займала лідируючі позиції знизу.
Але, як тільки облаштування кухні більш-менш завершилося, то захотілося доповнити інтер'єр квітами - і не важливо витонченими трояндами або простими ромашками, головне - щоб це були живі квіти і вони приносили в будинок шматочок літа, що минає.
І тут постало питання - а куди поставити букет, якщо вази для квітів у будинку немає? Тому цей виріб завжди має бути у списку перших покупок. Бажано, щоб їх було в будинку кілька - висока для елегантних троянд на довгому стеблі, широка для великих букетів, вузька для однієї квітки, маленька для милого букетика фіалок або конвалії.
Незважаючи на те, що вази призначені для букетів, вони можуть стати привабливим предметом декору. У кухонному інтер'єрі ваза або доповнює певний стиль, або наголошує на певній ділянці.Дизайнерських рішень щодо оформлення кухні сьогодні неймовірно багато і до будь-якого з них можна підібрати відповідну вазу.
Познайомимося з основними стилями і формами та дізнаємося які матеріали найчастіше використовують для виготовлення ваз і як вони можуть поєднуватися з інтер'єрними рішеннями. Навіщо витрачати купу грошей, якщо ви можете застосувати свої знання та за допомогою ваз прикрасити свій будинок як професіонал?
Скло, дерево, кераміка, метал, кришталь та камінь є найпоширенішими матеріалами для виготовлення ваз.
Протягом багатьох років найпопулярнішим матеріалом для виробництва ваз є скло. Вази зі скла мають витончений та вишуканий вигляд і можуть виконуватися в різних відтінках. Оригінальні форми, розміри та забарвлення роблять їх ідеальним варіантом для декору. Крім того скло міцне, екологічне та прозоре, що дозволяє спостерігати за букетом та вчасно підливати воду.
Керамічні вази привертають увагу яскравими кольорами та оригінальними дизайнами. Серед кераміки лідирують величезні вироби для підлоги, які акцентують певну ділянку інтер'єру і найчастіше використовуються для розміщення штучних квіткових композицій.
Погляньмо на різні форми ваз і як їх використовувати.
Для гармонійного вигляду квіткової композиції та її тривалого зберігання потрібно визначити кілька важливих факторів щодо вибору та купівлі вази.
Для початку визначтеся з місцем, де буде стояти даний предмет і чи використовуватиметься він за своїм функціональним призначенням або просто як елемент декору. Від цього залежать форма та габарити вази.
Так для об'ємних букетів та довгих кольорів ідеальний варіант високі та масивні вази. Якщо ви любите букети з кількох довгих троянд або хризантем, то підійде виріб з вузькою шийкою, а для великих букетів краще використовувати широку вазу. Низькі вази - це найкращий вибір для квітів з короткими та ніжними стеблами.
При цьому зверніть увагу на розмір - для маленького букетика маленька вазочка, а для великого та низького букета необхідний ширший виріб.
Вибираючи керамічні ножі і таці, врахуйте що вони мають бути якісними, функціональними та привабливими зовні. Купуючи вазу для її прямого призначення або як декор, пам'ятайте, що квітам не повинно бути тісно, а сам виріб і букет повинні красиво виглядати в інтер'єрі.