Меню
Час роботи магазину:
  • Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  • Сб. - Нд: 10:00 - 20:00

Як не помилитися при виборі сервізу

Сервізи – це комплекти посуду, виготовлені в одному дизайні. Їх використовують для сервірування столу та подачі страв. Залежно від їжі та напоїв існує кілька типів сервізів – столові, чайні, десертні та кавові. Усі вони мають свої особливості застосування. Використання такого посуду в повсякденному житті або у свята може багато розповісти про людину, її естетичні уподобання, смаки та гармонійне сприйняття прекрасного. Стаття нашого блогу зробить невеликий екскурс у сферу виготовлення сервізів. Вона допоможе зробити правильний вибір посуду для гарячих та холодних страв, десертів, чаю та кави.

Столовый сервиз – тарелки



Зміст


Поради щодо вибору столового сервізу

Столовий сервіз включає предмети, призначені для персонального використання та посуд для загального застосування. Велике блюдо, салатник, оселедниця – це посуд для всіх. Підставна, обідня та десертна тарілки ставляться для кожного учасника обіду чи вечері. Використання сервізів упорядковує їжу, обмежує порції, що не призводить до переїдання.

Зміна страв робить обідній стіл багатим та урочистим.

Хороший обідній комплект коштує досить дорого, тому перед тим, як вибрати столовий сервіз, потрібно зважити всі за і проти, уважно придивитися до товару, що сподобався, і визначитися:

  • з кількістю предметів у сервізі;
  • як буде використовуватися посуд – щодня або у свята;
  • на скільки осіб розрахований комплект;
  • з якого матеріалу виготовлено;
  • хто виробник.

  • Столовый сервиз – сервировка стола

    Комплектація столового набору посуду

    Столові сервізи можуть налічувати різну кількість предметів. Цифри залежать від того, на скільки осіб розрахований комплект, а також які блюда, салатники, соусники, місткості для приправ в нього входять.

    Індивідуальний набір може включати:

  • глибокі тарілки або бульйонні миски для перших страв;
  • середні тарілки для других страв діаметром 27 см, на неї ставиться глибока тарілка;
  • невеликі тарілки для закусок та десертів – діаметр 18,5-20 см, призначені для холодних закусок;
  • маленькі пиріжкові тарілочки, призначені для хліба, тостів, пиріжків (не завжди входять у комплект).
  • Перші три типи тарілок присутні у кожному класичному столовому сервізі. При сервіруванні столу тарілки розташовують у порядку використання – глибоку ставлять на середню, для закусок – поряд. Індивідуальний посуд розставляється навпроти стільців по периметру столу. Предмети для загального використання ставлять у центрі столу. До них належить:

  • супниця з кришкою для перших страв;
  • кругле блюдо діаметром до 35 см;
  • овальне блюдо завдовжки до 32 см;
  • салатниця (можливо 2 шт.);
  • соусник;
  • перечниця;
  • сільничка;
  • оселедниця;
  • глечик для напоїв (може бути відсутнім).
  • Деякі столові набори включають чайний сервіз, виготовлений з того самого матеріалу і в одному дизайні. Такий посуд дозволяє накрити святковий стіл та організувати чаювання з десертами, не залучаючи додатково чашок, чайників, цукорниці та блюдець.


    Комплект столового сервиза

    Столові сервізи, представлені на ринку, можуть мати 12, 18, 24, 30, 36, 41, 43 і більше предметів. У мережі магазинів Lora є лінійки з різною кількістю тарілок та інших столових предметів. Можна скомпонувати сервіз за індивідуальними бажаннями.

    Кількість осіб

    Існує традиція виготовляти сервізи на 6 та 12 персон. Років 100 тому в пошані було число 12 (дюжина) – воно несло символічну і сакральну значущість: 12 місяців на рік, 12 апостолів. Коли час зажадав від громадян більше аскетизму, з'явилися набори на 6 осіб (пів дюжини). Сьогодні можна знайти невеликі сервізи на 2 персони – їх ще називають набори тет-а-тет, на 4 персони – сімейні комплекти.

    Звичайний столовий сервіз на 6 персон включає чотири типи тарілок і 11 предметів для загального користування. Столовий сервіз на 12 персон – чотири типи тарілок (4 х 12), а також 2 круглі та 2 овальні блюда, 2 оселедниці, супницю, салатник, посуд для соусу, солі та перцю. Десертний сервіз може бути на 4 або 6 осіб. Він включає велике блюдо та 4 або 6 десертних тарілок. Часто такий набір доповнюється фарфоровою лопаткою.


    Столовый сервиз – количество персон

    Матеріал виготовлення

    Щоб посуд служив довго, він повинен бути виготовлений із міцного, екологічного та довговічного матеріалу. Великою перевагою буде хороша реакція на гарячу воду та стійкість до різних мийних засобів.

    Столові сервізи виготовляють із:

  • порцеляни – виходять красиві та респектабельні вироби, особливо витончений кістковий фарфор. Сервізи з кісткової порцеляни відрізняються ідеальною білизною та дзвінкістю, можуть довго зберігати температуру їжі;
  • кераміки – сьогодні дуже популярні керамічні кольорові комплекти, це найекологічніший посуд, він виготовлений з глини, піддається випалу при високих температурах, вартість керамічних виробів нижче, ніж порцелянових;
  • скла – новий матеріал для столових сервізів. Такий посуд ідеально підійде до сучасних інтер'єрів кухні та їдальні. Для виготовлення тарілок та блюд часто використовується кольорове скло;
  • фаянсу – виходять бюджетні комплекти посуду для щоденного використання. Фаянсові тарілки схожі на фарфорові, але вони не такі тонкі та білі.

  • Стеклянный столовый сервиз

    Для святкових застіль купують порцелянові сервізи, для повсякденного використання – посуд зі скла, кераміки та фаянсу. Кераміку можна підібрати під колір кухні. Сьогодні неймовірною популярністю користуються керамічні тарілки чорного кольору. Скляні сервізи досить міцні, термостійкі та не бояться кухонної хімії. Столові набори з усіх матеріалів можна мити в посудомийній машині. Винятком є ​​предмети з позолотою, складним кольоровим декором, металізованими прикрасами.

    Дизайн, стиль та колір

    Дизайн столового сервізу залежить від стилю, в якому він виготовлений. Більшість виробників пропонує широку лінійку класичних виробів – це сервізи з порцеляни, виконані в білому кольорі або прикрашені стриманим орнаментом і каймою. Класика віддає перевагу геометричному декору, нескінченним меандрам і симетрії. Універсальними моделями є комплекти білого посуду без декору, їх охоче використовують у кафе та ресторанах, але вдома вони мають досить аскетичний вигляд.


    Фарфоровый столовый сервиз с декором

    Для дому вибирають варіанти із золотою облямівкою, витонченим малюнком у теплих мул холодних тонах, з непомітними металізованими прикрасами. Тим, хто не любить геометричні візерунки, рекомендуємо звернути увагу на розпис тарілок чорними та золотистими візерунками.


    Столовый сервиз с рисунком на тарелках

    Столові сервізи, виготовлені в східному стилі, можуть мати квадратну форму тарілок. Малюнок для декорування таких моделей відрізняється витонченістю та простотою. Це може бути одна бамбукова гілочка, намальована з такою майстерністю, що здається ми бачимо ворушіння листя. Ще один варіант – лінії. Декілька паралельних ліній, нанесених у 3D техніці, роблять посуд об'ємним і навіть якимось фантастичним. Крім візуального ефекту, чорні лінії на білому тлі – це ціла філософська концепція про тлінність перебування душі в цьому світі та роль їжі в нашому житті.


    Столовый сервиз из фарфора  в восточном стиле

    Східний стиль яскравіше виражений у яскравих комплектах для суші. Вони представлені у кількох кольорах – блакитному та коричневому, прикрашені малюнком – квітуча гілка сакури.


    Набор посуды для суши


    Які бувають набори для суші?
    Детальніше

    Керамічні столові сервізи виготовляють у стилі кантрі, скандинавський, прованс, мінімалізм. Як правило, це недорогий посуд для щоденного використання. Її можна мити в посудомийці, ставити в духовку та мікрохвильову піч.


    Керамический сервиз – тарелки и чашки

    Головна перевага кераміки – екологічність, міцність та простий догляд. Для посуду у стилі прованс та кантрі характерні м'які пастельні тони, для мінімалізму – однотонні вироби з насиченою палітрою. Керамічний набір у скандинавському стилі може бути білим, чорним чи оливковим.


    Чайный сервиз из фарфора

    Правила вибору чайного сервізу

    Перед тим як вибрати чайний сервіз, слід знати – вам потрібний посуд для щоденного чи святкового використання. Потрібний комплект обирають залежно від мети застосування та кількості членів родини. Набір може бути розрахований на 2, 4, 6 або 12 осіб. Варіант на 2 персони – подарунковий набір для закоханих та молодят, він призначений для щоденного чаювання.

    Сервіз на 4 особи називають сімейним, він підійде для середньостатистичної сім'ї. Класичний варіант – чайний набір на 6 осіб. Такий сервіз є практично в кожному будинку. Його підбирають з урахуванням інтер'єрів приміщень та смакових уподобань користувачів. Посуд на 12 осіб використовується для великих сімейних урочистостей.

    Комплектація чайного сервізу включає:

  • чайник;
  • молочник;
  • цукорницю;
  • чашки (2, 4, 6, 12 шт.);
  • блюдця (2, 4, 6, 12 шт.);

  • Чайный фарфоровый сервиз на 6 персон

    Крім мети застосування та кількості предметів, слід враховувати матеріал, з якого виготовлено сервіз. Це не лише зовнішній вигляд посуду, а й практичність його використання.

    Види чайних сервізів

    Кожен може вибрати чайний сервіз із матеріалу, який йому найбільше імпонує. На ринку представлені комплекти з:

  • порцеляни;
  • скла та склокераміки;
  • фаянсу;
  • кераміки;
  • металу.

  • Сервировка – чай в фарфоровых чашках

    Пити чай з порцелянових чашок – просто задоволення. Якісна порцеляна, виготовлена з різними добавками, – це тонкий, пронизливо білий і дзвінкий матеріал. Чашка в руці виглядає не повсякденним предметом, а справжнім витвором мистецтва. Недолік у порцелянових виробів один – висока вартість. Але ціна себе виправдовує – ви отримуєте довговічний вишуканий посуд, він легко миється і довго зберігає гарячий чай.


    Чайный сервиз из стекла

    Скляні сервізи вибирають поціновувачі екзотичних сортів чаю. Вони люблять дивитися, як заварюється чай, змінюється колір напою, розкривається в окропі листя та бутони. Скло міцніше від порцеляни, але не любить різких перепадів температури. Посуд зі склокераміки не б'ється.

    Фаянсові вироби практичні у використанні та недорогі. Керамічні сервізи також мають доступні ціни. Вони відрізняються термостійкістю, абсолютно безпечні для здоров'я. Не боятися абразивних матеріалів, їх можна мити в посудомийній машині. Металеві комплекти трапляються досить рідко. Сучасні (не антикварні) моделі прикрасять інтер'єри, оформлені в стилі хай-тек та техно. Чай остигає в металевих кружках досить довго.

    Дизайн та форма

    Дизайн чашок, блюдець, цукорниці, чайника та молочника один для всього комплекту. Покупець може вибрати:

  • білий фарфоровий чи фаянсовий чайний сервіз без малюнка;
  • комплект з порцеляни або фаянсу з розписом або геометричним візерунком;
  • набір, прикрашений позолотою або срібною облямівкою;
  • одно- та двоколірний керамічний сервіз;
  • скляний прозорий комплект для чаю;
  • набір зі скляними предметами, декорованими малюнками або позолотою тощо.
  • Сервізи включають чайні чашки різного об'єму, універсальний показник – 250 мл. Об'єм молочника – від 170 до 300 мл, цукорниці в середньому – 380 мл, чайника – від 500 до 1500 мл.

    Форма всіх предметів у наборі також витримана в одному стилі. Це можуть бути фігурні вироби, круглі класичні, квадратні, циліндричні та ін. Як правило, циліндричні чашки комплектуються квадратними блюдцями.


    Кофейный сервиз из фарфора с золотистым декором

    Як вибрати кавовий сервіз?

    За великим рахунком, каву можна пити з чайних чашок, але кавомани цього не зрозуміють. Приготування кави відрізняється від чаю, а безліч сортів та методик сприяє тому, що виробники пропонують різні сервізи, призначені для подачі кави. Форма чашок та наповнення комплектів залежить від типу вашого улюбленого напою – чашки для еспресо та капучино сильно відрізняються.


    Повседневный кофейный сервиз

    Повсякденний та святковий кавовий сервіз

    При покупці кавового посуду частіше керуються не тим, вибрати повсякденний чи святковий комплект. Головне – підібрати правильний посуд для напою, який ви звикли готувати та пити:

  • для кави по-східному підійдуть набори з джезвою та керамічними чашками невеликого об'єму;
  • для капучино – скляні або порцелянові чашки;
  • для еспресо – маленькі чашки обсягом 60 мл;
  • для ірландської кави – скляні чашки-склянки на ніжці;
  • для класичної кави – порцеляновий або керамічний кавовий сервіз із кавником;
  • для кав'ярень – склокерамічні набори, що не б'ються.
  • Для виготовлення кавового посуду використовують такі матеріали, як і для чайних наборів.

    Чим відрізняється кавовий сервіз від чайного

    Головна відмінність кавового сервізу від чайного у розмірах та формі чашок. Також є різниця між чайником та кавником. Об'єм чайної чашки – 100-150 мл для чорного чаю, 150-250 мл – для зеленого та фруктового. Для кожного типу кави використовуються чашки певного розміру:

  • для капучино – 150 мл;
  • для еспресо – 40-60 мл;
  • для лате – 250 мл;
  • для кави із вершками – 250-300 мл.
  • Звичайні чайні чашки вузькі внизу і широкі вгорі. Кавові розширюються зверху зовсім небагато або мають циліндричну форму. Стандартний кавовий сервіз розрахований на 4 або 6 осіб.

    Об'єм чайного заварника становить 500-1500 мл, а кавника – 300-600 мл. Носик кавника розташований високо, щоб гуща не потрапляла до чашок, а в чайнику – посередині.


    Кофейный сервиз из костяного фарфора

    Дизайн посуду для кави може збігатися з чайним та столовим сервізами або кардинально відрізнятись. Виробники кавових сервізів використовують стандартні методи декору – позолота, рослинні та геометричні візерунки тощо.

    Спочатку вибір роблять візуально, потім перевіряють обсяг чашок й кавника-чайника, комплектацію та виробника. Не варто купувати посуд, який ви використовуєте для харчових продуктів, у випадкового продавця. Намагайтеся купувати такі речі у перевіреному місці з бездоганною репутацією. Придбати столові, чайні та кавові сервізи можна в мережі магазинів посуду Lora.


    Написати відгук

    Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
       Погано           Добре